SIEMENS Tvätt/tork-set WM12N202DN/WT45M2C8DN W9745
6 betalningar |
| Effektiv ränta 21,90% |
BEGAGNAD PRODUKT!
Tvättmaskin WM12N2O2DN
Torktumlare WT45M2C8DN
Språk, programkort: Svenska.
Detta set är från år 2018 och säljs i ett bra skick.
Varan säljs med sex månaders garanti.
Hemleverans & installation!
TVÄTTMASKIN:
Generellt
Inbyggd / fristående- Fristående
Färg- Vit
Ljudnivå – Tvätt, dB- 52 dB(A) re 1pW
Ljudnivå – Centrifugering, dB- 74 dB(A) re 1pW
Vattensäkerhetssystem- Flerfaldigt vattenskydd
Demonterbar toppskiva- Nej
Energiklass- D
Ljudnivå, dB- 74 dB(A) re 1pW
Ljudnivåklass- B
Maximal kapaciet i kg.- 7.0 kg
Energieffektivitetsindex för tvättcykeln- 80.0
Tvätteffektivitetsindex ekoprogram 40-60- 1.040
Effektklass för centrifugering för ekoprogram 40-60- B
Energiförbrukning i kWh per cykel för ekoprogram 40-60 (förordning (EU) 2017/1369)- 0.690 kWh
Högsta centrifugeringshastighet- 1200 rpm
Storlek och vikt
Mått (H x B x D)- 848x598x550 mm
Djup med dörren öppen i 90°- 1017 mm
Volym, trumma- 55 l
Max höjdjustering- 12 mm
Nettovikt- 69.0 kg
Anslutningskabelns längd- 210.0 cm
Komfort
i-Dos – automatiskt doseringssystem- Nej
Påfyllningsfunktion – lägg i tvätt efter start- Ja
Viktsensor- Ja
Finns smutsgradssensor?- Nej
Display, programtid- Ja
Water Plus – rätt vattenmängd anpassad- Nej
waterPerfect – rätt vattenmängd anpassad- Nej
waterPerfect Plus – rätt vattenmängd anpassad- Ja
Fördröjd start- Kontinuerlig
Mängdautomatik- Ja
waveDrum- Nej
Belysning i trumman- Nej
iQdrive – tyst och effektiv motor- Ja
Varm- & kallvattenintag- Nej
Tidsalternativ
varioSpeed – tvätta upp till 65% snabbare- Ja
super15 – tvätta på 15 minuter- Ja
Super 15/30- Ja
Snabbprogram- Ja
TORKTUMLARE:
Generellt
Typ av torktumlare- Kondenstumlare
Värmepumps-tumlare- Ja
Färg- Vit
Trummans struktur- Ja
Dörrhängning- Höger
Typ av styrning- Tryckknapp, LCD
Avloppsrör för vatten- Ja
Storlek och vikt
Mått- 842x598x599 mm
Djup med dörren öppen i 90°- 1091 mm
Volym, trumma- 112 l
Demonterbar toppskiva- Nej
Evakueringsslang- Nej
Max höjdjustering- 15 mm